Разлика помеѓу преработките на „Ацтечки јазик“

Одземен 1 бајт ,  пред 8 години
с
r2.6.6) (Робот: Ја менувам uz:Nahuati tili во uz:Atstek tili
с (r2.7.3) (Робот: Додава ms:Bahasa Nahuatl)
с (r2.6.6) (Робот: Ја менувам uz:Nahuati tili во uz:Atstek tili)
[[nn:Nahuatl]]
[[oc:Nahuatl]]
[[uz:NahuatiAtstek tili]]
[[pnb:ناهواتل]]
[[km:ភាសាណាវ៉ាថ្ល៍]]
2.613

уредувања