Разлика помеѓу преработките на „Исланд“

Додаден 1 бајт ,  пред 8 години
с
r2.6.6) (Робот: Ја менувам ku:Îsland во ku:Îslenda
с (Отстрането уредувањето на 217.16.91.177 (разговор), вратено на последната верзија на MerlIwBot)
с (r2.6.6) (Робот: Ја менувам ku:Îsland во ku:Îslenda)
[[kg:Islande]]
[[ht:Islann]]
[[ku:ÎslandÎslenda]]
[[ky:Исландия]]
[[lad:Islandia]]
2.613

уредувања