Трапезунтско Царство: Разлика помеѓу преработките

с
r2.7.3rc2) (Робот: Ја менувам no:Trapezunt во no:Trebizond-riket
с (Бришење на "Sumela.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на INeverCry поради: Per [...)
с (r2.7.3rc2) (Робот: Ја менувам no:Trapezunt во no:Trebizond-riket)
[[nl:Keizerrijk Trebizonde]]
[[ja:トレビゾンド帝国]]
[[no:TrapezuntTrebizond-riket]]
[[nn:Trapezunt]]
[[pl:Cesarstwo Trapezuntu]]
6.057

уредувања