Разлика помеѓу преработките на „Ирско Море“

Нема измена во големината ,  пред 8 години
с
r2.7.3) (Робот: Ја менувам ku:Deryaya Îrlandî во ku:Deryaya Îrlendî
с (r2.7.3) (Робот: Додава ur:بحیرہ آئرش)
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам ku:Deryaya Îrlandî во ku:Deryaya Îrlendî)
[[he:הים האירי]]
[[ka:ირლანდიის ზღვა]]
[[ku:Deryaya ÎrlandîÎrlendî]]
[[lv:Īrijas jūra]]
[[lb:Irescht Mier]]
11.372

уредувања