Разлика помеѓу преработките на „Жолта Река“

Додадени 5 бајти ,  пред 7 години
с
r2.7.2) (Робот: Ја менувам et:Huang He во et:Kollane jõgi
с (r2.7.2+) (Робот: Ја менувам sr:Хоангхо во sr:Хуангхе)
с (r2.7.2) (Робот: Ја менувам et:Huang He во et:Kollane jõgi)
[[da:Den Gule Flod]]
[[de:Gelber Fluss]]
[[et:HuangKollane Hejõgi]]
[[el:Κίτρινος Ποταμός]]
[[en:Yellow River]]
59.415

уредувања