Разлика помеѓу преработките на „Филипо Инѕаги“

Додадени 26 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
}}
 
'''Филипо Инѕаги''' (роден на {{роден на|9|август|1973}}) е [[Италија|италијански]] поранешен [[фудбалер]] кој играл на позицијата [[Напад (фудбал)|напаѓач]].
 
{{Италија-фудбалер-никулец}}