Разлика помеѓу преработките на „Естонска Советска Социјалистичка Република“

с
Робот: Додава sco:Estonie Soviet Socialist Republic
с (Робот: Додава sco:Estonie Soviet Socialist Republic)
[[ro:Republica Sovietică Socialistă Estonă]]
[[ru:Эстонская Советская Социалистическая Республика]]
[[sco:Estonie Soviet Socialist Republic]]
[[simple:Estonian SSR]]
[[sr:Естонска Совјетска Социјалистичка Република]]
85.496

уредувања