Грб на Узбекистан: Разлика помеѓу преработките

с
r2.7.3) (Робот: Ја менувам es:Escudo de Uzbekistán во es:Emblema nacional de Uzbekistán
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам es:Escudo de Uzbekistán во es:Emblema nacional de Uzbekistán)
[[el:Εθνόσημο του Ουζμπεκιστάν]]
[[en:Emblem of Uzbekistan]]
[[es:EscudoEmblema nacional de Uzbekistán]]
[[eu:Uzbekistango armarria]]
[[fr:Armoiries de l'Ouzbékistan]]
127.231

уредување