Феникс (појаснување): Разлика помеѓу преработките

с
r2.7.3) (Робот: Додава be:Фенікс
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Робот: Додава nds:Phoenix)
с (r2.7.3) (Робот: Додава be:Фенікс)
[[af:Phoenix]]
[[ar:فينيكس (توضيح)]]
[[be:Фенікс]]
[[ca:Phoenix]]
[[cs:Phoenix (rozcestník)]]
127.231

уредување