Разлика помеѓу преработките на „Химна на Русија“

с
r2.7.2) (Робот: Ја менувам min:Gimn Rossiyskaya Federatsiya во min:Gimn Rossiyskoy Federatsii
с (r2.7.2) (Робот: Ја менувам min:Gimn Rossiyskaya Federatsiya во min:Gimn Rossiyskoy Federatsii)
[[mr:रशियन संघराज्याचे राष्ट्रगीत]]
[[ms:Gimn Rossiyskaya Federatsiya]]
[[min:Gimn RossiyskayaRossiyskoy FederatsiyaFederatsii]]
[[nl:Volkslied van de Russische Federatie]]
[[ja:ロシア連邦国歌]]
4.126

уредувања