Разлика помеѓу преработките на „Канарски Острови“

с
r2.7.2) (Робот: Додава ur:جزائر کناری
с (r2.7.3) (Робот: Додава frr, hsb, ht, kbd, my, nso, pnb, roa-rup, roa-tara, sah, sc, sco, su, tl, xmf, zu; менува ar, hi, ku; козметички промени)
с (r2.7.2) (Робот: Додава ur:جزائر کناری)
[[tr:Kanarya Adaları]]
[[uk:Канарські острови]]
[[ur:جزائر کناری]]
[[vi:Quần đảo Canaria]]
[[war:Islas Canarias]]
7.011

уредување