Разлика помеѓу преработките на „Графикон на функција“

с
r2.7.3rc2) (Робот: Додава tr:Fonksiyon grafiği
с (r2.7.2+) (Робот: Додава be:Графік функцыі)
с (r2.7.3rc2) (Робот: Додава tr:Fonksiyon grafiği)
[[sv:Linjediagram]]
[[th:กราฟของฟังก์ชัน]]
[[tr:Fonksiyon grafiği]]
[[uk:Графік функції]]
[[ur:Graph of a function]]
6.057

уредувања