Разлика помеѓу преработките на „Црква „Св. Архангел Михаил“ - Лесново“

с
галерија
(креирање)
 
с (галерија)
Податотека:Lesnovo monastery.jpg
Податотека:Лесновски манастир 01 .jpg
Податотека:Lesnovo1.JPG|Соборен храм Св.Архангел Михаил поглед од новиот конак
Податотека:Lesnovo2.JPG|Соборен храм Св.Архангел Михаил во Лесновскиот манастир
Податотека:Lesnovo3.JPG|Соборен храм Св.Архангел Михаил источна страна
 
</gallery></center>
594

уредувања