Разлика помеѓу преработките на „Монизам“

Додадени 20 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.2) (Робот: Додава mn:Монизм
с
с (r2.7.2) (Робот: Додава mn:Монизм)
[[ar:واحدية]]
[[az:Monizm]]
[[bs:Monizam]]
[[bg:Монизъм]]
[[bs:Monizam]]
[[ca:Monisme]]
[[cs:Monismus]]
[[lt:Monizmas]]
[[hu:Monizmus]]
[[mn:Монизм]]
[[nl:Monisme (filosofie)]]
[[ja:一元論]]
7.011

уредување