Герард Меркатор: Разлика помеѓу преработките

Додадени 25 бајти ,  пред 14 години
с
Бот Додава: en:Gerardus Mercator
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: en:Gerardus Mercator)
[[cy:Gerardus Mercator]]
[[de:Gerhard Mercator]]
[[esen:GerardoGerardus Mercator]]
[[eo:Gerardus Mercator]]
[[hues:Gerardo Mercator]]
[[fi:Gerhardus Mercator]]
[[fr:Gerardus Mercator]]
[[he:גרארדוס מרקטור]]
[[hu:Mercator]]
[[io:Gerardus Mercator]]
[[it:Gerardus Mercator]]
[[ja:ゲラルドゥス・メルカトル]]
[[he:גרארדוס מרקטור]]
[[la:Gerardus Mercator]]
[[li:Gerardus Mercator]]
[[hu:Mercator]]
[[nl:Gerardus Mercator]]
[[ja:ゲラルドゥス・メルカトル]]
[[no:Gerhard Mercator]]
[[pl:Gerhard Kremer]]
[[ru:Меркатор, Герард]]
[[sl:Gerardus Mercator]]
[[fi:Gerhardus Mercator]]
[[sv:Gerhard Mercator]]
[[tr:Gerardus Mercator]]
59.415

уредувања