Разлика помеѓу преработките на „Коста Паница“

Одземени 78 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
| роден-дата={{роден на|12|март|1857}}
| роден-место=[[Велико Трново|Трново]], [[Отоманска Империја]]
| починал-дата={{починал на|189016|јуни|16|1857|март|121890}}
| починал-место=[[Софија]], [[Бугарија]]
}}
 
[[Тодор Паница]], “[[Серска група|Санданист]]” и македонски национален деец, е внук на мајор Коста Паница.
 
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
#ПРЕНАСОЧУВАЊЕ [[bg:Коста Паница]]