Разлика помеѓу преработките на „Ланец на исхрана“

с
r2.6.6) (Робот: Брише fr:Réseau trophique; менува ko:먹이 사슬
с (r2.7.2+) (Робот: Ја менувам eo:Nutroĉeno во eo:Manĝoĉeno)
с (r2.6.6) (Робот: Брише fr:Réseau trophique; менува ko:먹이 사슬)
[[eu:Kate trofiko]]
[[fa:زنجیره غذایی]]
[[fr:Réseau trophique]]
[[gl:Cadea trófica]]
[[ko:먹이사슬먹이 사슬]]
[[hi:खाद्य शृंखला]]
[[hr:Hranidbeni lanac]]
1.372

уредувања