Разлика помеѓу преработките на „Хондурас“

Додадени 2 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
# [[Кортес (департман)|Кортес]]
# [[Ел Параисо (департман)|Ел Параисо]]
# [[ФранsискоФрансиско Моразан (департман)|ФранsискоФрансиско Моразан]]
# [[Грасиjас а Диос (департман)|Грасиjас а Диос]]
# [[Интибука (департман)|Интибука]]