Разлика помеѓу преработките на „Хондурас“

Додадени 22 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с
# [[Атлантида (департман)|Атлантида]]
# [[Чолутека (департман)|Чолутека]]
# [[Колон (департман во Хондурас)|Колон]]
# [[Комајагва (департман)|Комајагва]]
# [[Копан (департман)|Копан]]