Разлика помеѓу преработките на „Хондурас“

Одземени 8 бајти ,  пред 7 години
с
с
# [[Грасиас а Диос (департман)|Грасиас а Диос]]
# [[Интибука (департман)|Интибука]]
# [[КрајбрежниЗаливски Острови (департман)|КрајбрежниЗаливски Острови]]
# [[Ла Паз (департман во Хондурас)|Ла Паз]]
# [[Лемпира (департман)|Лемпира]]