Разлика помеѓу преработките на „Хондурас“

Додадени 3 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с (Робот: Додава bxr:Гренада)
с
{{Main|Административна поделба на Хондурас}}
 
[[Податотека:HondurasDivisions.png|thumb|десно|250px|ДепартманиДепартманите наво Хондурас.]]
 
Хондурас е поделен на 18 [[Департмани наво Хондурас|департмани]], и тие се:
 
# [[Атлантида (департман)|Атлантида]]