Множина: Разлика помеѓу преработките

Додадени 36 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.2) (Робот: Додава fa:جمع (دستور زبان)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Робот: Додава ko:복수형)
с (r2.7.2) (Робот: Додава fa:جمع (دستور زبان))
[[es:Plural]]
[[eo:Pluralo]]
[[fa:جمع (دستور زبان)]]
[[gd:Iolra]]
[[got:𐍆𐌹𐌻𐌿𐍂𐌰𐌸𐌾𐍉]]
5.331

уредување