Разлика помеѓу преработките на „Англиска реформација“

с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: uk:Англійська реформація)
с
 
 
== Видете истоПоврзано ==
* [[Религија на Англија]]
* [[Историја на Англија]]
* [[Протестантска реформација]]
 
[[Категорија:Англиканизам|Реформација]]
[[Категорија:Религија и политика]]
[[Категорија:Англиска реформација| ]]
[[Категорија:Историја на Римокатоличката црква во Англија|Реформација]]
[[Категорија:Историја на Англиканската црква|Реформација]]
 
[[ar:إصلاح إنجليزي]]