Разлика помеѓу преработките на „Период на полураспад“

с
r2.7.2+) (Робот: Ја менувам ro:Dezintegrare во ro:Perioadă de semidezintegrare
с (r2.7.1) (Бот Додава: be:Перыяд паўраспаду)
с (r2.7.2+) (Робот: Ја менувам ro:Dezintegrare во ro:Perioadă de semidezintegrare)
[[pl:Czas połowicznego rozpadu]]
[[pt:Meia-vida]]
[[ro:Perioadă de semidezintegrare]]
[[ro:Dezintegrare]]
[[qu:Kuskan ismuykuy mit'a]]
[[ru:Период полураспада]]
126.130

уредувања