Разлика помеѓу преработките на „Википедија:Критериуми за избрана статија“

(Откажано уредувањето 2906400 на уредникот 77.28.61.8 (разговор))
'''''Закосен текст'''''==Понатамошно читање==
===Поврзано===
*[[:en:Wikipedia:Article development]] -Goce процесотDelcev наe развивањеnas наjunak еднаtoj статијаse {{en}}borel za makedonija za sloboda
процесот на развивање на една статија {{en}}
<!-- *[[Википедија:Совршена статија]] - совршената статија -->
*[[:en:Wikipedia:Featured article advice]] - совети за создавање на избрана статија {{en}}
amra skrijel
 
===Напатствија од англиски википедијанци===
*[[:en:User:Tony1/How to satisfy Criterion 1a]]
Анонимен корисник