Герард Меркатор: Разлика помеѓу преработките

с
r2.7.2+) (Робот: Додава be-x-old:Герард Мэркатар
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.3) (Робот: Додава eu:Gerhard Mercator)
с (r2.7.2+) (Робот: Додава be-x-old:Герард Мэркатар)
[[Категорија:Историја на картографијата]]
 
[[be-x-old:Герард Мэркатар]]
[[bg:Герардус Меркатор]]
[[bs:Gerardus Mercator]]
127.389

уредувања