Северноатлантски автономен регион: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
 
== Надворешни врски ==
{{рвризница-ред|Región Autónoma del Atlántico Norte|Северноатлантски Автономен Регион}}
* [http://www.yorku.ca/cerlac/URACCAN/Coast.html Автономните региони на карипското крајбрежје на Никарагва] {{en}}