Договор од Берлин (1878): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.3) (Робот: Додава ko:베를린 회의 (1878년))
сНема опис на уредувањето
{{Османлиски договори}}
 
[[Категорија:1878]]
[[Категорија:Меѓународни конференции|Берлин]]
[[Категорија:Мировни договори]]
[[Категорија:Историја на Балканскиот полуостров]]
[[Категорија:Договори на Отоманската империја]]
[[Категорија:Европа во 1878 година]]
 
[[ar:مؤتمر برلين]]