Разлика помеѓу преработките на „Самара“

Додадени 64 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
| сл-големина = 245px
| опис = Местоположба на Самара во Русија
| знаме =Coat_of_Arms_of_Samara_Flag of Samara (Samara_oblastSamara oblast).png
| знаме-големина = 145px
| знаме-врска =
| грб = Flag of Samara Coat_of_Arms_of_Samara_(Samara oblastSamara_oblast).png
| грб-големина = 80px
| грб-врска =
| празник датум =
| празник име =
| поштенски код = 443xxx
| повикувачки број = +7 846
| официјална страница = http://city.samara.ru/
| земја = {{RUS}}
| поделба-тип1 =
| поделба-име4 =
| општини =
| административна распределба = 9 единици
| населби =
| градоначалник = [[Дмитриј Азаров]]
| надморска височина =
| клима =
| население = 1 198 000
| година на попис1 =
| мажи =
| основно =
| неписмени =
| густина на население = 2151
| година на попис2 =
| етнички групи =
Анонимен корисник