Полуспроводник: Разлика помеѓу преработките

с
r2.7.2+) (Робот: Ја менувам fa:نیمه‌رسانا во fa:نیم‌رسانا
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.5.4) (Робот: Менува ru:Полупроводник)
с (r2.7.2+) (Робот: Ја менувам fa:نیمه‌رسانا во fa:نیم‌رسانا)
[[eo:Duonkonduktaĵo]]
[[eu:Erdieroale]]
[[fa:نیمه‌رسانانیم‌رسانا]]
[[hif:Semiconductor]]
[[fr:Semi-conducteur]]
127.180

уредувања