Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Заливи во Канада“

с
(Создадена страница со: {{рв|Bays of Canada}} Канада [[Категорија:Географија на Канада...)
 
с (r2.6.6) (Робот: Ја менувам es:Categoría:Bahías de Canadá во es:Categoría:Golfos y bahías de Canadá)
[[de:Kategorie:Bucht in Kanada]]
[[en:Category:Bays of Canada]]
[[es:Categoría:BahíasGolfos y bahías de Canadá]]
[[fr:Catégorie:Baie du Canada]]
[[ko:분류:캐나다의 만]]
1.372

уредувања