Разлика помеѓу преработките на „Сили на Оската“

file fix
с (Робот: Додава ur:محوری قوتیں)
(file fix)
Image:Flag of Hungary 1940.svg|[[Кралство Унгарија]]
Image:Flag of Romania.svg|[[Кралство Романија]]
Image:War_flag_of_RSIWar flag of RSI.svg|[[Социјална Република Италија]]
Image:Flag of Finland.svg|[[Финска]]
Image:Flag of Croatia Ustasa.svg|[[Независна Држава Хрватска]]
Image:Flag of Manchukuo.svg|[[Манчукуо]]
Image:Flag of France.svg|[[Вишиевска Франција]]
Image:SlovakiaFlag WW2of flagFirst Slovak Republic 1939-1945.svg|[[Словачка]]
</gallery>
 
24

уредувања