Разлика помеѓу преработките на „Уметност“

Додадени 5 бајти ,  пред 7 години
с (r2.7.1) (Робот: Додава ilo:Arte)
 
Изродена од модерната философија, естетиката останува философска дисциплина која и покрај обидите не успеала да прерасне во наука за уметноста.
lala
 
== Убави уметности ==
Анонимен корисник