Iste Praetor

Членува од 26 октомври 2011
Одземени 1.065 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (Бот: Нов корисник)
 
Нема опис на уредувањето
 
<center><div style="width:800px; border:1px #AAAAAA solid; padding:40px; background-color:#F7F8FF;">[[File:Panorama La Défense.jpg|800px]]
{{ombox|text='''Ова е Вашата корисничка страница.''' <span class="plainlinks">[{{FULLURLE:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} Овде]</span> можете да впишете нешто за Вас и Вашата работа на Википедија. Исто така можете да ставите [[Википедија:Вавилон|вавилон-табела]] и [[Википедија:Кориснички кутии|кориснички кутии]] со цел другите корисници да знаат кои јазици ги познавате/зборувате, кои се Вашите интереси, со што се занимавате и слично.<br/>
<br />
 
<big>→ [[:m:User:Iste Praetor]] ←</big> </div></center>
'''This is your userpage.''' <span class="plainlinks">[{{FULLURLE:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} Here]</span> </span>you can write something about you, about [[Википедија:Вавилон|the languages you speak]] and about your work on Wikipedia.
 
<p><small>Ова е само совет, можете слободно да ја избришете оваа порака.</small></p>
<p><small>This is just an advice, you can delete this message any time you like.</small></p>}}
<!-- Шаблон:Нов корисник -->
31

уредување