Agusta A-129 Mangusta: Разлика помеѓу преработките

Додадени 4 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот: козметички промени)
сНема опис на уредувањето
- '''Димензии:'''
 
* Должина со ротори[[ротор]]и: 14,50 м
* Височина: 3,90 м
* Дијаметар на HP: 11,90 м