Формула: Разлика помеѓу преработките

Додаден 1 бајт ,  пред 9 години
с (r2.7.1) (Робот: Додава no:Formel (matematikk))
: ''Вкупно овошје'' = ''број на јаболка'' + ''број на круши''.
 
Во [[компјутер]]ската терминологија на [[табеларна пресметка|табеларни пресметки]], формулата обично е [[низа (информатика)|текстуална низа]] кој содржи [[табеларна пресметка|ќелиен навод]], на пр.
 
: '''=A1+A2'''
4

уредувања