Живинарство: Разлика помеѓу преработките

Додадени 14 бајти ,  пред 10 години
с
Робот: Додава ja:養鶏
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.7.3rc2) (Робот: Додава pl:Ferma drobiu)
с (Робот: Додава ja:養鶏)
[[mr:कुक्कुटपालन]]
[[nl:Pluimveehouderij]]
[[ja:養鶏]]
[[pl:Ferma drobiu]]
[[ru:Птичник]]
85.496

уредувања