Разлика помеѓу преработките на „Придавка“

Нема измена во големината ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам ms:Kata sifat во ms:Kata adjektif)
{{ExamplesSidebar|35%|
* Ова е '''висока''' зградаdragce ducev.
* Запознав многу '''стар''' човек.
* Повеќето мајмуни се '''прекрасни''' суштества кои највеќе ги населуваат '''тропските''' или '''субтропските''' области.
Анонимен корисник