Разлика помеѓу преработките на „Рокселана“

Додадени 57 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
(Одбиена последната промена во текстот (од 89.205.118.71) и вратена ревизијата 2891391 на Тиверополник)
с
[[Категорија:Валиде султан]]
[[Категорија:Починати во Отомански Константинопол]]
[[Категорија:Отоманци од 16 век]]
 
[[ar:روكسلانا]]