Михришах султан: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
|birth_date = 1745
|birth_place = [[Џенова]], Италија
|death_date ={{починал 16 на|17|октомври |1805}}
|death_place = [[Константинопол]]
|death_cause =