Разлика помеѓу преработките на „Бранислав Ивановиќ“

с
ситна поправка, обнова
с (ситна поправка, обнова)
| years3 = 2003–2006 | clubs3 = [[ОФК Београд]] | caps3 = 55 | goals3 = 5
| years4 = 2006–2008 | clubs4 = [[ФК Локомотив Москва|Локомотив Москва]] | caps4 = 54 | goals4 = 5
| years5 = 2008– | clubs5 = [[Челзи]] | caps5 = 109131 | goals5 = 1012
| nationalyears1 = 2003–2007 | nationalteam1 = [[Национален фудбалски тим на Србија до 21 година|Србија U-21]] | nationalcaps1 = 38 | nationalgoals1 = 4
| nationalyears2 = 2005– | nationalteam2 = [[Национален фудбалски тим на Србија|Србија]] | nationalcaps2 = 5158 | nationalgoals2 = 67
| pcupdate = 23:00, 16 June 2012 (UTC)
| ntupdate = 22:00, 15 June 2012 (UTC)
}}
 
 
'''Бранислав Ивановиќ''' (роден на {{роден на|22|февруари|1984}}) е [[Србија|српски]] фудбалер и капитен на српскиот национален фудбалски тим кој игра за [[Челзи]] во [[ФА Премиер Лига]]та. Тој игра во дефанзивата и може да игра како десен бек и десен централен бек.