Бело Море (Русија): Разлика помеѓу преработките

с
r2.6.5) (Робот: Ја менувам tl:Dagat na Puti во tl:Dagat Puti
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Робот: Додава pa:ਚਿੱਟਾ ਸਾਗਰ)
с (r2.6.5) (Робот: Ја менувам tl:Dagat na Puti во tl:Dagat Puti)
[[fi:Vienanmeri]]
[[sv:Vita havet]]
[[tl:Dagat na Puti]]
[[th:ทะเลขาว]]
[[tg:Баҳри Сафед]]
4.013

уредувања