Разлика помеѓу преработките на „Нов Тајпеј“

Додадени 20 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.3rc2) (Робот: Додава da:Ny Taipei; менува tl:Bagong Taipei
с (Робот: Менува tl:Bagong Taipeitl:New Taipei)
с (r2.7.3rc2) (Робот: Додава da:Ny Taipei; менува tl:Bagong Taipei)
[[zh-min-nan:Sin-pak-chhī]]
[[cs:Nový Tchaj-pej]]
[[da:Ny Taipei]]
[[de:Neu-Taipeh]]
[[en:New Taipei City]]
[[simple:New Taipei City]]
[[fi:Uusi-Taipei]]
[[tl:NewBagong Taipei]]
[[th:ซินเป่ย]]
[[tr:New Taipei]]
6.057

уредувања