Разлика помеѓу преработките на „Папа Симах“

Додадени 10 бајти ,  пред 7 години
с
r2.7.2+) (Робот: Ја менувам pl:Symmachus во pl:Symmachus (papież)
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам tl:Símaco во tl:Papa Símaco)
с (r2.7.2+) (Робот: Ја менувам pl:Symmachus во pl:Symmachus (papież))
[[ja:シンマクス (ローマ教皇)]]
[[no:Symmachus]]
[[pl:Symmachus (papież)]]
[[pt:Papa Símaco]]
[[ro:Papa Simachus]]
125.988

уредувања