Османлии: Разлика помеѓу преработките

Додадени 124 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Ред 9:
| style="background-color:#fff6d9;" | 11,692,480 <small>(1520)</small><ref name="Kabadayı"/><br>30,000,000 <small>(1683)</small><ref name="Kinross281">L. Kinross, ''The Ottoman Centuries: The Rise and Fall of the Turkish Empire'', 281</ref><br> 35,350,000 <small>(1856)<small><ref name="Kabadayı"/>
|-
! style="background-color:#fee8ab;" | Региони каде што живееживела етничката група
| style="background-color:#fff6d9;" | Анадолија<br>Балкан<br>Северна Африка<br>Блиски исток
 
|-
! style="background-color:#fee8ab;" | [[Јазик]]
| style="background-color:#fff6d9;" | [[Отомански турски јазик]]
|-
! style="background-color:#fee8ab;" | [[Религија]]