Свети Јоаким Осоговски: Разлика помеѓу преработките

с
Отстрането уредувањето на 217.16.91.228 (разговор), вратено на последната верзија на ZéroBot
[непроверена преработка][проверена преработка]
с (Отстрането уредувањето на 217.16.91.228 (разговор), вратено на последната верзија на ZéroBot)
Ликот на Јоаким Осоговски во фрескосликарството бил мошне застапен, а негова најубава слика се наоѓа во село [[Псача]] кај [[Крива Паланка]], насликана во [[1358]] година.
 
== Химнографија ==
ЕБИ СЕ САМО СЕКС
=== Тропар ===
: ''глас седми''