Разлика помеѓу преработките на „Селевкидско Царство“

с
r2.6.5) (Робот: Додава ckb:ئیمپراتۆری سلووکی
с (r2.7.3rc2) (Робот: Ја менувам no:Selevkide-riket во no:Selevkideriket)
с (r2.6.5) (Робот: Додава ckb:ئیمپراتۆری سلووکی)
[[ru:Государство Селевкидов]]
[[sl:Selevkidsko cesarstvo]]
[[ckb:ئیمپراتۆری سلووکی]]
[[sr:Селеукидско царство]]
[[sh:Seleukidsko Kraljevstvo]]
4.013

уредувања