Разлика помеѓу преработките на „Свети Никола“

Додадени 58 бајти ,  пред 7 години
навод
(навод)
|image=Russian_icon_Instaplanet_Saint_Nicholas.JPG
|imagesize=205px
|birth_date=[[15 март]] [[270]] година<ref>Book of Martyrs. Catholic Book Publishing. 1948.</ref>
|death_date= [[346]] година [[6 декември]] [[Ликија]]
|feast_day=[[6 декември]]/[[9 мај]]