Разлика помеѓу преработките на „Свети Никола“

Одземени 44 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
|image=Russian_icon_Instaplanet_Saint_Nicholas.JPG
|imagesize=205px
|birth_date=околу[[15 {{birth date|декември|2|15|mf=y}}март]] [[270]] година
|death_date= [[330346]] година [[6 декември]] [[Ликија]]
|feast_day=[[6 декември]]/[[199 декемвримај]]
|venerated_in=[[Христијанство]]
|birth_place=[[Патара]], [[Ликија]], [[Мала Азија]] денешна Турција)