Онондази: Разлика помеѓу преработките

Додадени 22 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.2) (Робот: Додава id:Suku Onondaga)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Брзо додавање категорија Етнички групи во Канада (со користење на HotCat))
с (r2.7.2) (Робот: Додава id:Suku Onondaga))
[[Категорија:Ирокези]]
[[Категорија:Американски староседелци во Северна Америка]]
 
[[Категорија:Етнички групи во САД]]
 
[[Категорија:Етнички групи во Канада]]
 
[[ca:Onondaga]]
[[fr:Onondaga (tribu)]]
[[hr:Onondaga Indijanci]]
[[id:Suku Onondaga)]]
[[it:Nazione Onondaga]]
[[nl:Onondaga (volk)]]
[[fi:Onondagat]]
[[sv:Onondaga]]
 
[[Категорија:Етнички групи во САД]]
 
[[Категорија:Етнички групи во Канада]]
5.331

уредување